Titulní strana » Produkty a služby » Aktuality » 3D tiskem na Covid-19

3D tiskem na Covid-19

Společnost HP mobilizuje svou divizi 3D tisku k navrhování, ověřování a výrobě nezbytných součástí pro zdravotnické pracovníky a nemocnice. Akční tým, jenž vede Fabio Annunziata, nepřetržitě pracuje na dodávkách prvních 3D tiskových lékařských aplikací do místních nemocnic.

V posledních několika dnech tým HP ověřil aplikace, které pomáhají zabránit šíření viru. Tyto aplikace jsou pro všechny zájemce nabízeny zdarma jako soubory STL ke stažení a tisku kdekoli na světě. Mnoho dalších aplikací se ověřuje a jsou připravovány pro výrobu. Jde například o obličejové masky a štíty, nebo části ventilátorů. Vše by mělo být brzy k dispozici nemocnicím.

Specialisté z HP koordinují svou práci s vládními a zdravotnickými činiteli ve více zemích, aby definovali nejnaléhavější potřeby a zajistili data pro výrobu.

3D tiskárny pracují naplno i v HP a vyrobené díly jsou dodávány do nemocnic. Stejně vytížené jsou i týmy HP v Barceloně, Corvallise, Vancouveru a San Diegu. Za tímto účelem v HP oslovili i uživatele svých 3D tiskáren s prosbou, aby poskytli své technologie nemocnicím ve svém okolí a zajistili pro ně potřebné díly s odpovídajícími standardy kvality a bezpečnosti.

Jak můžete tuto iniciativu podpořit?

„Mnoho lidí v celé společnosti se již ptalo, jak mohou pomoci. Je opravdu inspirativní vidět tuto vlnu podpory,“ řekl Ramon Pastor, prozatímní prezident 3D Printing & Digital Manufacturing HP.  „Chcete-li se zapojit, zaregistrujte se jako dobrovolník zde. Akční tým vaši registraci zkontroluje a co nejdříve vás bude kontaktovat.

Pokud máte 3D aplikace, které mohou podpořit boj proti Covid-19 a chcete odeslat své návrhy na pomoc lékařské komunitě, udělejte to zde.

Znáte místní nemocnici, která může potřebovat náhradní díly? Prosím sdílejte s nimi tento web a odkaz, aby mohli posílat své žádosti o díly a návrhy. HP je vyhodnotí a zkontaktuje.“

Stránky s již dostupnými aplikacemi jsou zde

Zatím jsou k dispozici data pro tyto pomůcky:

Nouzový dýchací přístroj

Nouzový dýchací přístroj

Ochranný štít

Konstrukce ochranného štítu

Pomůcka k otevírání dveří

Pomůcka k otevírání dveří bez použití dlaně

Spona k uchycení roušky

Nastavitelná spona pro napnutí roušky

 
 

Aktuálně

26.04.2021 | Decal Alldecor 2D k redesignu nábytku a individualizaci interiérů
Vyzkoušejte řadu samolepicích polypropylenových fólií bez obsahu PVC pro designové interiérové aplikace k polepu rovných ploch nábytku a vnitřního mobiliáře.

další aktuality »

 
 

Copyright © 1996 - 2021 HSW Signall, s. r. o., dodavatel materiálů a technologií pro výrobu reklamy

Poslední aktualizace: 06.05.2021

Tvorba e-business B2B Winternet