Titulní strana » Produkty a služby » Aktuality » Označení Durst P5 znamená více, než velikost kapky

Označení Durst P5 znamená více, než velikost kapky

Předchozí generace tiskáren Durst nesla označení P10. To odkazovalo na výjimečně malý objem kapky 10 pl u tiskáren s průmyslovou konstrukcí a produktivitou. U nové generace P5 proto logicky očekáváme, že se podařilo objem kapky zmenšit na 5 pl. To se opravdu povedlo, společnost Durst však označením P5 demonstruje hlavně pět klíčových vlastností této technologie. Jsou to produktivita, spolehlivost, všestrannost, workflow a kvalita tisku. Co se tedy změnilo?

Produktivita
Tiskárna Durst P10 250 HS slouží jako benchmark v oblasti průmyslového digitálního tisku, je to produkt, s nímž se srovnávají ostatní. Nová tiskárna P5 dosahuje oproti P10 produktivitu vyšší o 70 %.

Spolehlivost
Při vývoji nové řady tiskáren bylo využito zkušeností a nápadů ze všech linií produktů Durst. Soustava k distribuci inkoustu využívá vlastnosti vysoce spolehlivých systémů k potisku keramických obkladů.  Inkoust cirkuluje nejenom v zásobnících, ale všude, kde by mohlo docházet k usazování pigmentů. Velká pozornost je věnována systému řízení tisku a samotnému tiskovému procesu. Vedení média si rovněž zaslouží pochvalu – výrazně se zvýšila rychost posuvu média a přesnost vedení. To velmi úzce souvisí s všestranností.


Stohovací systém zajišťuje vysokou přesnost ukládání výtisků


Všestrannost
Vzletně by se dalo říci, že se mění paradigma (ustálený způsob myšlení a nazírání na věci) tiskových technologií ve světě velkoplošného tisku. Příchodem nové generace tiskáren P5 se z velkoformátových flatbedů stávají zcela jiná zařízení. Představený model P5 250 HS již není pouze velkoplošná tiskárna, je to produkční technologie vhodná pro polygrafické provozy. Stírá rozdíly mezi archovým a velkoplošným tiskem. Durst P5 umožňuje poskytovatelům tiskových služeb využít jeden stroj pro zakázky, které bylo dosud třeba řešit pomocí více tiskáren s různou technologií. Na flatbedu P5 je dnes možné vytisknout i vyřadit arch podobně jako u ofsetu. Díky přesnému stohování výtisků lze s výstupy dále pracovat podobně, jako kdyby vyšly z ofsetové tiskárny. Výkon 240 m2/hod svědčí o skutečně vysoké produktivitě.

Maximální kvalita při tisku různých formátů na jednom archu je zárukou uplatnění i v oblasti zakázek, které by ještě včera bylo třeba svěřit ofsetu

Workflow
Firma přijala 40 nových specialistů, kteří pracují na vývoji workflow systémů, řešení analytického charakteru a řízení procesu tisku. Zákazníci dnes dokážou rychle získat přehled o množství technických ukazatelů z provozu, stejně jako ekonomické podklady. Byl to jeden z požadavků, který zákazníci vznesli při formulování své představy o ideální tiskové technologii.

Kvalita tisku
Zatímco u generace P10 se uživatelé mohli chlubit dosahováním ofsetové kvality tisku, nyní se s ní počítá jako se standardem. Velikost kapky 5 pl a rozlišení 1200 dpi umožňují tisknout velké objemy vysokou rychlostí ve vysoké kvalitě. Stalo se něco velmi významného – Durst se vydal vstříc velkoformátovým tiskárnám Heidelberg i KBA, které od posledního veletrhu drupa hledají své uplatnění v oblasti digitálního tisku.
Díky nejnovějším hlavám MEMS, jež jsou vybaveny vlastní datovou cestou a elektronikou firmy Durst, je k dispozici vysokorychlostní tiskový systém s ultra přesným umístěním kapky a spolehlivostí průmyslové úrovně.

Charakteristiky
„Technologie P5 bude využita v řadě tiskáren nové generace spolu s nově vyvinutými softwarovými a workflow řešeními. Rodina bude disponovat nejmodernějším dotykovým uživatelským rozhraním a špičkovými funkcemi vzdálené služby. Vše je zjednodušeno a zaměřeno na maximalizování výkonu a spolehlivosti s nepřekonatelnou flexibilitou v práci s typem média a zakázky. Postupně se objeví tiskárny P5 250 HS, 200 HS, 320 a 200,“ informuje David Hlaváč, konzultant společnosti HSW Signall, která u nás značku Durst zastupuje.

Design
Vzhled tiskárny byl svěřen designérskému studiu z Mnichova, které navázalo na odkaz unikátního designu produktů Durst navrženého legendárním Otlem Aicherem. Pro návrh byly důležité názory mnoha zákazníků a operátorů, jejichž požadavky se designéři i konstruktéři snažili integrovat do nového konceptu. Úspěšné „vychytávky“ z řady P5 se v budoucnu objeví i v dalších produktových řadách strojů Durst.
Design je dokonale promyšlený, obsluha ovládá vše pomocí velkého dotykového displeje a jistě ocení i propracované detaily, jako je například systém k ukládání pomůcek nebo zásuvka na dokumenty. Více informací získáte na techno@hsw.cz.

 
 

Aktuálně

26.04.2021 | Decal Alldecor 2D k redesignu nábytku a individualizaci interiérů
Vyzkoušejte řadu samolepicích polypropylenových fólií bez obsahu PVC pro designové interiérové aplikace k polepu rovných ploch nábytku a vnitřního mobiliáře.

další aktuality »

 
 

Copyright © 1996 - 2021 HSW Signall, s. r. o., dodavatel materiálů a technologií pro výrobu reklamy

Poslední aktualizace: 06.05.2021

Tvorba e-business B2B Winternet